Страхотна Еми Николова с 20 точки! Конеляно тръгна с 3:0 в плейофите на Серия А1

Волейболната националка Емилия Николова и настоящият вицешампион на Италия Имоко Волей (Конеляно) започнаха с победа участието си в плейофите на Серия А1. Николова и компания биха категорично като домакини Поми (Казалмаджоре) с 3:0 (25:13, 25:12, 29:27) в първи мач от 1/4-финалните плейофи, игран снощи пред около 3000 зрители в зала "Пала Верде".

След страхотните първи два гейма, в които волейболистките на Конеляно разгромиха своите съпернички с 25:13 и 25:12, последва отпускане. Все пак момичетата на треньора Марко Гаспари успяха да затворят трудно третата част с 29:27, а с това и да спечелят срещата с 3:0. Еми Николова изигра поредния си много силен мач за Конеляно и бе над всички с 20 точки (4 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. За тима на Казалмаджоре влязлата като резерва Валентина Дзаго завърши с 12 точки.

По този начин Еми Николова и съотборничките й поведоха с 1-0 победи в плейофната серия, която се играе до 2 успеха от 3 срещи. Вторият мач между двата тима е в събота (12 април) от 21,30 часа българско време.