Атлетик (Билбао) се укрепи на четвъртото място с уcпех над Леванте (видео)

Атлетик (Билбао) се укрепи на четвъртото място в класирането и има все по-големи шансове да се пребори за участие в Шампионската лига догодина след като измъкна победа с 2:1 над Леванте в гостуването си от 32-ия кръг в Примера дивисион. Така баските си върнаха преднината от 6 точки пред преследвача Севиля.

Гостите доминираха още от началото на двубоя и в 12-ата минута си спечелиха дузпа, но Микел Сан Хосе пропусна от бялата точка. Все пак в 15-ата минута Атлетик успя да открие резултата като Ариц Адурис се възползва от извеждащ пас на Маркел Сусаета и преодоля вратаря за 0:1. В самия край на полувремето пък отново Адурис удвои преднината на гостите засичайки с глава центриране на Андер Ерера.

През втората част обаче Леванте опита да се върне в мача и бе близо да го стори като в 66-ата минута намали резултата на 1:2 след като удар на Рубен Гарсия се отклони от крака на Микел Сан Хосе и се озова във вратата. Усилията на домакините да измъкнат поне точка обаче не дадоха резултат и Атлетик си тръгна доволен от Валенсия.

С този успех тимът от Билбао остава 4-ти с 59 точки в актива си, докато Леванте е на 9-ата позиция с 40 точки.