Тотнъм избухна с пет гола срещу последния (видео)

Отборът на Тотнъм записа убедителен успех с 5:1 в домакинството си срещу последния в класирането Съндърланд в последен мач от 33-ия кръг на Премиър лийг. "Шпорите" изиграха много добър двубой, в който демонстрираха атрактивен футбол и заслужено стигнаха до успеха, който запази шансовете им да се борят за класиране в Лига Европа. Домакините на "Уайт Харт Лейн" първи получиха гол в своята врата в 18-ата минута дело на Лий Катърмол, но Емануел Адебайор в 27-ата и 86-ата минута, Хари Кейн в 59-ата, Кристиан Ериксен в 78-ата и Гилфи Сигурдсон в 92-ата обърнаха нещата категорично в полза на лондончани.

Домакините започнаха мача по-добре, но в 18-ата минута скандална грешка в защита позволи на Съндърланд на вземе преднина в резултата. При разиграване след тъч между Влад Кирикеш сгреши подаването си към Юнес Кабул, а Лий Катрмол бе заел добра позиция и открадна топката, след което с хубав удар я прати в опразнената врата - 0:1.

Тотнъм обаче съумя да се върне в резултата в 28ата минута, когато Кристиан ериксен центрира чудесно от ляво и Адебайор с хълбок прати топката във вратата за 1:1.

Второто полувреме обаче "шпорите" се развихриха и обърнаха мача в своя полза. Първо в 59-ата минута Ериксен центрира за Хари Кейн, който от близо засече топката във вратата за 2:1. Третият гол за домакините пък отбеляза самият Ериксен с прекрасен далечен удар в 78-ата минута. В 86-ата минута резултатът набъбна на 4:1 като Кейн се отскубна от защитата и стреля, ударът му бе спасен от вратаря, но топката стигна до Адебайор, който я насочи в опразнената врата. В добавеното време на мача пък и Сигурдсон успя да запише името си сред голмайсторите след като при центриране от корнер Вито Маноне не се намеси добре, което доведе до разбъркване и в крайна сметка исландецът от близо оформи крайното 5:1.

Така Тотнъм събра актив от 59 точки и се намира на 6-ото място в класирането. Съндърланд пък все по уверно се е насочил към изпадане, като остава последен с 25 точки и изоставане от 7 от спасителното 17-то място.