Джерард: Дори да бием Ман Сити, това са само 3 точки

С победата си с 2:1 над Уест Хам в мач от 33-ия кръг на английското първенство Ливърпул доказа, че има характер и сили, за да продължи успешната си серия във Висшата лига. Мърсисайдците получиха крайно странен гол в края на първото
полувреме, но два точни удара на Стивън Джерард от дузпи ги върнаха в битката за титлата и те отново са по-напред от своите преки конкуренти.

"Поведохме в мача и възнамерявахме да отбележим още голове, а не да получим такъв. Това беше голям удар по нас, особено при положение че голът падна в самия край на полувремето. Искахме да се върнем на терена с високо вдигната глава и показахме страхотен характер за победата. Искаме всяка една победа наистина много и демонстрирахме точно това през втората част. Мениджърът ни успокои на почивката, а и ние нямаше защо да се чувстваме уплашени. Такива неща се получават във футбола. Трябваше просто да се върнем на терена, да навием ръкави и да дадем допълнителни 10 процента от силите ни. Това и направихме", каза Джерард пред "Скай Спортс" след мача.

"До края на сезона има много трудни мачове, а следващият е изключително важен. Трябва просто да остане спокойни и да продължим да се раздаваме на терена, да изразходваме всяка капка енергия. Това и мислим да правим в следващите пет срещи. Дори и да победим Манчестър Сити, това само ще ни даде още три точки. Все още ще имаме пред себе си четири изключително важни срещи за печелене", добави той.