Севиля продължава битката за ШЛ

Отборът на Севиля спечели убедително като резултат с 4:1 над гостуващия Еспаньол в среща от 32-ия кръг на Ла Лига. "Рамон Санчес Писхуан" се зарадва на попаденията на Стефан Мбиа (18), Кевин Гамейро (44 и 84) и Иван Ракитич (89). Серхио Гарсия се разписа за "папагалчетата" от дузпа в 46-ата минута. С успеха тимът на Унай Емери се доближи на три точки от четвъртия Атлетик Билбао, който играе своя двубой утре.

В петата минута Бето спря шут на Абрахам Касанова. В 18-ата Стефан Мбиа реализира с глава след центриране от корнер на Пьотр Троховски. Дебютантът на "бяло-синята" врата Херман беше безпомощен. Стотина секунди по-късно Алберто Морено отправи фалцов изстрел.

В 26-ата Карлос Бака намери Виктор Перес - Витоло, чийто удар не намери целта. В 27-ата Алберто Морено събори Серхио Гарсия в наказателното поле. Съдията замълча, а правилното решение сякаш беше дузпа и червен картон за левия бек. В 28-ата Симао Саброза нацели греда. В 32-ата шут на Троховски се отклони в Хуан Фуентес и излезе в корнер. В 44-ата Кевин Гамейро овладя на гърди и отбеляза - 2:0.

В 46-ата минута Серхио Гарсия върна един гол от дузпа. Федерико Фасио фаулира Кристиан Стуани секунди след началото на втората част. В 64-ата Бето изби удар на резервата Джон Кордоба. В 66-ата Витоло се отличи със страхотен рейд, а ударът с глава на Иван Ракитич не беше точен. В 84-ата Гамейро изтри интригата след прекрасна комбинация с Марко Марин за 3:1. В 89-ата Ракитич реализира за крайното 4:1 с 12-ия си гол в Примера.

Голямата битка за андалуския тим ще е в четвъртък срещу Порто.

Снимка: Getty Images/Guliver