Важна победа за Монпелие

Отборът на Монпелие постигна много важна победа в борбата си за оцеляване в Лига 1. Южняците се поздравиха с успех с 2:1 при визитата си на Гинган в мач от 32-ия кръг на френския шампионат. Гостите откриха след автогол на Жереми Сорбон в 25-ата минута, който засече топката с глава във вратата си след фаул на Сиака Тиене. Малко по-късно Бенжамен Стамбули удвои, след центриране отдясно. През втората част Мустафа Ятабаре намали за бретанците, но за повече домакините нямаха сили.

Така Монпелие вече има 38 точки и заема 12-о място в класирането, което е на девет точки от опасната зона. Гинган е с три по-малко и не може да бъде спокоен за спасението си.

Евиан заслужаваше победата при визитата си на Лориен, но стигна само до равенство 1:1. Жереми Алиадиер откри за "мерлузите" още в петата минута на мача, но след това гостите имаха инициативата. Евиан успя да изравни чак в 70-ата минута след гол на Даниел Вас, а след това играчите на Паскал Дюпра удариха и греда, която можеше да донесе трите точки. След поделените точки Лориен е с 38, докато Евиан е с 35 и има още работа за вършене, за да си запази мястото в елита.

Сошо поведе с 2:0 при гостуването си на Бастия след голове на Джордан Аю и Себастиен Коршия за по-малко от 60 секунди в края на първата част, но в крайна сметка не успя да задържи победата. С попадения на Джани Бруно и Джибрил Сисе корсиканците стигнаха до равенство - 2:2. Гостите се нуждаеха отчаяно от трите точки, след като остават в зоната на изпадащите с 27 точки - на осем от спасението. Бастия е с комфортните 41 точки.

Бордо изпусна победата при домакинството си на Рен, въпреки че водеше с 2:0 след попадения на Гийом Оаро и Диего Ролан, но с бързи голове на Абдулай Дукуре и Ромен Алесандрини в средата на втората част бретанците стигнаха до точката.