БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Много важни три точки за Щутгарт (видео)

Отборът на Щутгарт постигна много важна победа в борбата си за оцеляване, след като надигра с 2:0 Фрайбург в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. През първата част двата тима имаха по няколко положения за гол, но успехът дойде за домакините през второто полувреме. Първо резервата Александру Максим откри след пас на Ибрахима Траоре в 69-ата минута. В края на двубоя пък Мартин Харник с глава удвои, за да оформи крайното 2:0.

По този начин Щутгарт успя да се измъкне над опасната зона, събирайки 27 точки. Друг закъсал гранд - Хамбургер има същия актив, но по-добрата голова разлика праща бившия тим на Красимир Балъков над чертата.