Мьонхенгладбах едва взе точка от Щутгарт (видео)

Четири кръга преди края Борусия (Мьонхенгладбах) остана извън място в Шампионската лига, след като записа изненадващо донякъде домакинско равенство 1:1 с борещия се за оставане в групата Щутгарт. Волфсбург има точка преднина в битката за четвъртото място, а утре и Байер (Леверкузен) може да задмине отбора на Лусиен Фавре, ако спечели двубоя си с Херта (Берлин).

Борусия дори беше на косъм от загуба, но минута преди края вездесъщият Хуан Аранго успя да изравни с глава. Иначе Даниел Дидави беше вкарал за Щутгарт в 12-ата минута. Домакините трябва да благодарят на вратарят си Марк-Андре тер Стеген, който извади няколко чисти положения и така в крайна сметка лиши "швабите" от триумф. Точно преди изравнителния гол, в 87-ата минута, и гредата спаси Борусия след шут от фаул на Ибрахима Траоре.

Вратарят на Щутгарт Свен Улрайх също показа качества, отразявайки опасни изстрели на Алваро Домингес и Патрик Херман.

И докато "жребчетата" се борят за място в Европа, то гостите остават с единия крак във Втора Бундеслига. В момента Щутгарт е само на 2 точки от изпадащите, а програмата на отбора на Хууб Стевенс до края е доста трудна - мачове срещу Шалке 04, Хановер 96, Волфсбург и Байерн (Мюнхен).