Първи отбор изпадна от "А" група

Вече е ясен първият отбор, който изпада от "А" група през този сезон. Това е съставът на Нефтохимик, който днес завърши 0:0 като гост на Пирин (Гоце Делчев) в мач от 31-ия кръг на "А" група и дори спечели всичките си седем срещи до края на първенството, няма как да запази мястото си в елита.

Домакините започнаха по-активно в началото на двубоя. В 9-та минута опасен шут на Маркес излезе в аут. Пет минути по-късно отново бразилецът опита да вкара на Георгиев, но пак не сполучи.

До края на полувремето неврокопчани натиснаха своя противник, но опасности пред вратата на шейховете нямаше. Най-интересните ситуации бяха още два удара на Маркес, които не намериха целта.

След почивката Пирин отново започна по-добре, но в 54-та минута Близнаков не отигра добре топката и пропиля отлична възможност за гол. Гостите отговориха с изстрел с глава на Карадайъ, но Абдиков спаси.

В 68-та минута Маркес изпусна най-чистото положение до този момент, след като стреля от два метра, но Георгиев спаси.

Последната ситуация за гол отново бе в полза на домакините. В 90-та минута Любомир Витанов изведе Марио Близнаков сам срещу вратаря, но шутът на втория излезе в аут.