Станка отново е златна (ГАЛЕРИЯ)!

Станка Златева се завърна по най-добрия начин в борбата. Златното ни момиче спечели златен медал от европейското първенство в Вантаа (Финландия). На финала в категория 75 кг тя победи Василиса Марзaлюк от Беларус с 4:2. Това е шеста титла на Станка от европейски шампионат, като последно тя триумфира през 2010-а година в Баку.
Станка отново е златна! България със 7-ми медал
Това бе първи шампионат за Златева от Олимпиадата в Лондон преди две години, когато взе сребърен медал.

Мачът започна лошо за Златева, като Марзилюк осъществи двуточкова атака в самото начало. Станка обаче показа класата си в края на първата част, когато изравни за 2:2 след изненадваща атака.

Малко след кратката почивка българската звезда в борбата осъществи още една двуточкова атака и поведе с 4:2. Тя запази преднината си до края.

Станка дори можеше да я увеличи, но Марзилюк се спаси на два пъти от атаките на българката. Но и това се оказа достатъчно за успеха ѝ и така за шести път Станка Златева е най-добрата на Стария континент.