Леванте събра 40 т., близо е до спасителния бряг

Тимът на Леванте спечели с 2:0 при гостуването си на Гранада в среща от 31-ия кръг на Примера дивисион и е близо до математическия спасителен бряг в испанския елит. С успеха тимът от Валенсия прекъсна и серията си от четири мача без победа.
Първото полувреме беше оспорвано, като и двата отбора имаха своите шансове да отбележат, но вратарите бяха на ниво.
Леванте нанесе своя удар в 49-ата минута, когато Давид Наваро се възползва от грешка в защитата на Гранада и откри. Домакините натиснаха и имаха претенции за дузпа в 62-та минута, но реферът не отсъди нищо. Десетина минути по-късно Ел Араби стреля опасно, но топката премина на сантиметри в страни от вратата на Леванте. Точка в спора сложи Педро Лопес минута преди края на редовното време. След този успех Леванте вече се изкачи на десета позиция с 40 точки, докато Гранада е на дванадесета позиция с 34 точки.