Реал Сосиедад с грешен ход в преследването на ШЛ (видео)

Отборите на Осасуна и Реал Сосиедад направиха 1:1 в среща от 31-ия кръг на Примера, играна на "Ел Садар". Гонсало Кастро изведе "бяло-сините" в седмата минута, а Ориол Риера изравни в 59-ата минута. Момчетата на Хагоба Арасате не съумяха да се възползват от загубите на Атлетик Билбао и Севиля и остават на шест точки от зона "Шампионска лига".

Баските от Сан Себастиан започнаха по-силно и след няколко опасни акции стигнаха до гол. В седмата минута Чори Кастро се възползва от грешка на двамата централни защитници, шмугна се между тях и отбеляза за "чури урдин". В 17-ата Алберто де ла Бейя центрира опасно, но Дамиа Перес се намеси рисково. Първата възможност за "червените" се появи в 23-ата минута след прекрасен шут на Ориол Риера. Четири по-късно и Роберто Торес стреля остро.

В 48-ата минута Иниго Мартинес беше на сантиметри да вкара поредния си гол с удар зад центъра. Централният бранител, известен с нестандартните си далечни удари, нямаше късмет и нацели напречната греда след удар от 50-ина метра, изненадал Андрес Фернандес. В 54-ата Роберто Торес изпусна страхотно положение. Пет минути по-късно наварците изравниха. Ориол Риера го стори с глава след центриране от фаул. В 63-ата Иманол Агирече се преобори с Алехандро Арибас, но Карлос Вела не стигна до подаването. До края двата тима не рискуваха и се задоволиха с по точка.

Памплонци прекъснаха лошата си серия от поражения и добавиха ценна точка в битката за оцеляване. Реал Сосиедад е на шестата позиция в таблицата.