Рен наказа Бастия

Отборът на Рен постигна категорична победа над Бастия в мач от 31-ия кръг на Лига 1 и по този начин вече може да диша по-спокойно в средата на таблицата на класирането на френския шампионат. Резултатът бе открит от Ромен Алесандрини в 14-ата минута с далечен удар, който не бе париран добре от Микаел Ландро. В средата на първата част Ола Тойвонен удвои, а в 59-ата минута Жан Макун оформи крайното 3:0. Домакините можеха да стигнат и до по-изразителна победа, но пропуски направиха Фуед Кадир и отново Тойвонен.

Така Рен вече заема 12-о място в подреждането на Лига 1 с 37 точки. Така преднината от първия изпадащ Валансиен вече е осем точки. Бастия пък е с три повече на десето място и за момента няма притеснения за мястото си в елита.