Валядолид се наложи в спор за оцеляване (видео)

Отборът на Валядолид изкова ценно 1:0 над Алмерия в обедна среща от 31-ия кръг в Ла Лига, изправили два от застрашените от изпадане тимове. Алберто Манучо реализира в петата минута и извади момчетата от Кастийя и Лион над чертата за оцеляване.

В четвъртата минута андалуският тим вкара, но попадението не беше зачетено заради засада. Минута по-късно "бяло-вилтовите" откриха резултата. Алберто Манучо се разписа след центриране отляво и насочване на втора греда. В 28-ата Манучо се изправи сам срещу вратаря Естебан Андрес Суарес, но не беше прецизен. В 40-ата Хави Гера изпусна от добра позиция. Като цяло домакините играха по-силно преди почивката и заслужено водеха в резултата.

Втората част започна с динамична игра и пред двете врати. Оскар Маркос (50), Виктор Перес (53) и Алейкс Видал (55) имаха чудесни възможности. В 72-ата Хесус Руеда удари греда след хубав фронтален шут. В 75-ата централният бранител на "червено-белите" Марко Торсилиери получи втори жълт картон.