Челси се провали срещу Кристъл Палас и завърза още повече битката за титлата (видео)

Челси допусна изненадваща грешна стъпка в битката за титлата, след като селекцията на Жозе Моуриньо загуби с 0:1 от Кристъл Палас на "Селхърст Парк". Това е второ поредно гостуване на "сините от Лондон", завършило с поражение, след като преди две седмици и Астън Вила победи Челси със същия резултат. Единственото попадение днес падна след автогол на Джон Тери в 52-ата минута. Този резултат завързва още повече битката на върха, като тази вечер Манчестър Сити може да се изравни по точки с Челси, в случай че победи Арсенал, а утре Ливърпул има възможност да излезе на първо място при победа над Тотнъм. Успехът пък е много важен за Кристъл Палас в битката за оцеляване.

Тони Пулис заложи на същия стартов състав, който загуби от Нюкасъл преди седмица. За Челси Франк Лампард и Фернандо Торес започнаха вместо Оскар и Самуел Ето'о.

В първите минути селекцията на Моуриньо изглеждаше по-активният отбор, като Торес и Шюрле пропуснаха добри възможности пред вратата на Сперони. Постепенно обаче домакините взеха инициативата и започнаха да атакуват по-опасно. Най-чистото положение пропусна Боласие в 26-ата минута. Мариапа и Пънчиън комбинираха много добре, след което последният центрира перфектно за Боласие, който обаче стреля встрани. В следващите минути домакините имаха и две претнции за дузпа - заради нарушения на Кейхил срещу Джероум и Боласие. Във втората ситуация главният рефер Лий Мейсън имаше пълните основания да отсъди 11-метров наказателен удар, но така и не го направи.

В 52-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като Джон Тери засече в собствената си врата центриране на Уорд отляво. Азар имаше възможност да изравни веднага след това, но Сперони изби удара на белгиеца. В следващите минути Пънчиън пропусна да направи 2:0, а Тери не успя да се реваншира след удар с глава. В 73-ата минута Сперони се отличи със страхотна намеса, спасявайки силен шут на Азар. Минута след това удар на Джероум срещна гредата.

До края Челси така и не успя да намери път към вратата на Сперони.

Благодарение на успеха Кристъл Палас се откъсна на пет точки от зоната на изпадащите.