Кристъл Палас отказа Кардиф в битката за оцеляване (видео)

Отборът на Кристъл Палас направи сериозна стъпка към запазване на мястото си в английския елит и през следващия сезон, след като сломи с класическото 3:0 Кардиф на неговия "Кардиф Сити Стейдиъм" и по този начин на практика сложи край на амбициите на уелския клуб да се бори за оставане във Висшата лига. Два гола за гостите от Лондон заби Джейсън Пънчиън, който даде тон за успеха с попадение в 31-ата минута, а след това и оформи крайния резултата в 88-ата. Между двата гола на крилото и бившия играч на Кардиф Джо Ледли също се разписа във вратата на Дейвид Маршал.

Пънчиън откри резултата в 31-ата минута след самостоятелен пробив през наказателното поле на домакините и безкомпромисен удар покрай плонжа на Маршал. Това бе и единственото попадение за първата част.

В началото на второто полувреме Кардиф се опита да се върне в мача и имаше претенции за дузпа, след като Фрейзър Кемпбъл падна в наказателното поле, но реферът Фил Дауд не уважи техните апели. В 71-ата минута Джо Ледли бе на точното място в наказателното поле на домакините, за да добави избита от вратаря Маршал топка в мрежата му за 0:2 и с гол срещу бившия си клуб на практика да реши мача. Крайното 0:3 оформи отново Пънчиън да удар от двайсетина метра, влетял красиво в мрежата на домакините.

Успехът изкачи отбора на Тони Пулис на 14-а позиция с 34 точки, докато Кардиф е вече на шест точки от спасителните места, след като е на предпоследната 19-а позиция с 26 точки от 33 кръга .