Интер опита всичко, но пак не победи на "Меаца" (видео)

Отборът на Интер записа разочароващ резултат във второ поредно домакинство. В последния мач от междинния 30-и кръг на италианската Серия "А" футболистите на Валтер Мадзари не успяха да вкарат гол на гостуващия тим на Удинезе и двубоят завърши при резултат 0:0. Грандът от Милано проспа първото полувреме, а през второто подложи съперника си на много силен натиск, особено в последните 20-25 минути, но така и не успя да отбележи поне един гол. По този начин Интер във втори пореден мач на "Джузепе Меаца" не успява да се поздрави с победа, след като преди броени дни загуби с 1:2 в Милано от Аталанта.

Тази вечер наставникът на "нерадзурите" Валтер Мадзари заложи на нападателния тандем Мауро Икарди - Родриго Паласио, докато старши треньорът на Удинезе Франческо Гуидолин разчиташе в атака на Бруно Фернандеш и Луис Муриел. Ветеранът Антонио Ди Натале бе оставен на пейката и така и не се появи в игра.

Най-интересната ситуация през първото полувреме бе едва в 40-ата минута и то пред вратата на Интер. Словенският вратар на "нерадзурите" Самир Ханданович не се намеси по най-добрия начин след изстрел на Бруно Фернандеш и това едва не доведе до гол във вратата на домакините. Грандът от Милано отговори светкавично с опасен далечен шут на Икарди, който обаче бе неточен. В 43-ата минута отново бе горещо пред вратата на Ханданович, тъй като съвсем малко не достигна на Муриел да засече центриране по земя на Бруно Фернандеш.

След почивката мачът се оживи и първо Ханданович трябваше да спасява удар на Роберто Перейра от Удинезе, а в 58-ата минута бразилският халф на "черно-сините" Ернанес изпълни добре фаул от далечно разстояние, но топката профуча край десния страничен стълб на вратата, пазена от Симоне Скуфет.

В средата на второто полувреме играчите на Интер опитаха да притиснат по-сериозно съперника си и в 65-ата минута Скуфет парира мощен шут на Ернанес, а секунди след това опитният аржентински защитник на миланци Валтер Самуел не уцели вратата с глава след центриране от корнер. Минута по-късно и аржентинсикят голаджия на "нерадзурите" Родриго Паласио нанесе удар с глава, но той бе неточен. В 71-ата минута японският ляв халф-бек на Интер Юто Нагатомо стреля и Икарди се опита да насочи топката в мрежата, но Интер спечели само ъглов удар от тази ситуация.

В 83-ата минута защитникът на Интер Андреа Ранокия падна в наказателното поле заедно с бранител на гостите, но реферът Андреа Джервасони прецени, че правилното решение в случая е нарушение в атака, а не дузпа. Секунди след това се стигна до разбъркване пред вратата на Удинезе, но и в тази ситуация "нерадзурите" не успяха да отбележат гол.

В заключителните минути пред вратата на Удинезе вреше и кипеше, но гостите успяха да се доберат до точката. В 88-ата минута Скуфет направи страхотно спасяване след удар на аржентинския ветеран Естебан Камбиасо, а при добавката на играч на Интер Маурицио Домици по невероятен акробатичен начин изби топката от голлинията. В последната минута пък се стигна до най-спорното положение в срещата. След центриране на Паласио топката срещна ръката на Томас Орто и реферът Джервасони имаше всички основания да отсъди дузпа, но не го стори. В добавеното време домакините опитаха всичко, за да стигнат до победен гол, но без успех и пропуснаха чудесна възможност да се доближат максимално до четвъртия във временното класиране Фиорентина.

В момента Интер е пети в подреждането с 48 точки, а "виолетовите" на Винченцо Монтела имат в актива си 51. Шестият Парма пък е само на точка зад "нерадузрите", но и с мач по-малко - "дуковете" имат гостуване на "Олимпико" на Рома в началото на април. Удинезе е 14-и с 35 точки и може да се чувства спокоен за оставането си в елита през следващия сезон.