Райо спечели със съмнителна дузпа в 90-ата

Отборът на Райо Валекано надделя с 1:0 над гостуващия Осасуна в среща от междинния 30-и кръг на Примера. Хоакин Ларивей реализира спорна дузпа в 90-ата минута и отдалечи "пчеличките" от зоната на изпадащите.

През първата част на "Вайекас" положения почти нямаше, а футболът не беше привлекателен. Понравиха се единствено Алберто Буено и Яго Фалке от домакините, но нищо повече.

След почивката кастилският тим натисна в търсене на гол. В 88-ата минута Дамиа Перес и Хосе Карлос се сбутаха и съдията свирна дузпа. По-скоро контактът не беше достатъчен за подобно наказание. Ларивей беше точен от дузпата за крайното 1:0.

Снимка: Getty Images/Guliver