Бербатов отново блесна, но Монако се подхлъзна срещу Лил (видео)

Отборите на Монако и Лил завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 30-ия кръг на Лига 1. Българинът Димитър Бербатов бе титуляр за монегаските и остана на терена през целия двубой. Митко имаше сериозен принос за гола на домакините още в четвъртата минута, а през втората част на срещата можеше да донесе победата на тима си, но ударът му с глава мина над гредата.

Резултатът бе открит още в четвъртата минута, когато Бербатов изведе отлично Валер Жермен в наказателното поле, който от своя страна върна топката назад за нахлуващия Мунир Обади, който разстреля Винсент Ениеама.

В 38-ата минута обаче гостите изравниха. При една многоходова атака Райън Мендес изведе Дивок Ориджи на стрелкова позиция в наказателното поле и младият нападател направи 1:1.

Бербатов отново блесна, но Монако не победи Лил+11

През втората част темпото на игра спадна доста и властваше битката в средата на терена. Головите положения почти липсваха пред двете врати. В 70-ата минута Бербатов успя да се освободи от персоналния си пазач при един корнер, но ударът му с глава мина над вратата.

По този начин на практика може да се каже, че битката за титлата на Франция вече е решена. Пари Сен Жермен вече има преднина от десет точки на върха. Парижани са със 73, докато Монако са с 63 на втора позиция. Монегаските обаче могат да са спокойни за втората си позиция и съответно за директното си класиране за груповата фаза на Шампионската лига. Третият Лил е с 54 и трудно ще достигне Бербо и компания.