Сент Етиен запази надежда за Шампионската лига

Сент Етиен победи гостуващия Сошо с 3:1 в мач от 30-ия кръг на френското футболно първенство. Възпитаниците на Кристоф Галтие прекъснаха серия от две поредни загуби в Лига 1 и с 51 точки запазиха надежди да атакуват квотата за участие в плейофите Шампионската лига, като се доближиха само на две точки от третия Лил, който тази вечер гостува на втория Монако. Убедителен лидер е шампионът Пари Сен Жермен със 73 точки, а тимът от Княжеството е втори с 62 точки.

Турският нападател Мевлют Ердинч откри резултата за домакините в първата атака след почивката, след като засече с глава центриране на Йоан Моло от дясно. Пет минути по-късно Франк Табану удвои с добавка отблизо, след като вратарят Йоан Пеле успя само да избие шут от въздуха на Рено Кохад. Резервата на гостите Едуард Бютен намали в средата на втората част, след като засече в мрежата ниско центриране в пеналта от дясно на Себастиен Коршия. Десетина минути преди края нападателят на Сошо Седрик Бакамбю игра умишлено с ръка в опит да вкара гол и получи втори жълт и червен картон. Домакините се възползваха от числения си превес и в 89-ата минута Ердинч направи 3:1 с втория си гол в мача след асистенция на Брандао.

Така Сошо, който е предпоследен в класирането с 25 точки, допусна 13 загуба в 16 гостувания, като все още няма победа извън собствения си стадион през сезона.