Ман Юнайтед затвърди добрата си форма с победа в Лондон, Рууни вкара от 50 метра

Английският шампион Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа тази седмица след успеха си с 3:0 над Олимпиакос в Шампионската лига, като се наложи с 2:0 при гостуването си на Уест Хам.

И двата гола за отбора на Дейвид Мойс отбеляза Уейн Рууни, който се разписа в 8-ата и 33-ата минута. Особено впечатляващ бе първият гол на английския национал, който се разписа с удар от над 50 метра, за да даде аванс на "червените дяволи". След това той се възползва и от неуспешен опит за изчистване на топката от страна на бранител на домакините, за да удвои преднината на своя тим и да подпечата трите точки за гостите.

Поражението е трето поред за отбора на Сам Алърдайс, който след невероятната си серия от четири поредни успеха през февруари, не е взел дори точка през март, отбелязвайки само един гол в трите си срещи през месеца. Манчестър Юнайтед пък се доближи до местата, даващи право на участие в турнира Лига Европа, събирайки 51 точки, с две по-малко от Тотнъм и на три зад Евертън.

Рууни даде съвсем ранен аванс на гостите с гол почти от центъра в осмата минута на мача. Нападателят на Ман Юнайтед видя, че Адриан дел Кастийо е излязъл пред наказателното си поле и след подаване на Ашли Йънг стреля почти от централната линия, за да го прехвърли и да открие резултата.

Гостите прдължиха да доминират в откриващите минути на двубоя и отново Рууни се разписа за 0:2 на празна врата след неуспешен опит на футболист на домакините да изчисти центриране на Ашли Йънг в наказателното поле.

След почивката домакините се активизираха, но въпреки това не успяха да застрашат сериозно вратата на Давид де Хеа. Испанският страж запази вратата си "суха" за втори пореден път тази седмица.