Торино се разправи с Ливорно след голям мач на Имобиле

Отборът на Торино победи с 3:1 като домакин Ливорно в първата среща от 29-ия кръг на италианската Серия "А". И трите попадения за "биковете" отбеляза нападателят Чиро Имобиле (25, 60, 67). За Ливорно пък точен бе резервата Лука Силигарди минута преди края.

Това е първият хеттрик в Серия "А" в кариерата на Имобиле и благодарение на него нападателят излезе начело в класирнето при голмайсторите в италианския шампионат. Той вече има 16 точни попадения - с един гол повече от аржентинския стрелец на Ювентус Карлос Тевес.

В 25-ата минута Имобиле изведе торинци напред в резултата с удар с глава след центриране на защитника Чезаре Бово от фаул. Четвърт час след паузата Имобиле реализира второто си попадение в двубоя - след чудесен пас на Омар Ел Кадури. Резултатът стана 3:0 в 67-ата минута, когато с отличен изстрел извън наказателното поле Имобиле не остави шансове на вратаря на гостите Франческо Барди. Почетното попадение за Ливорно реализира Лука Сигиради в 89-ата минута.

Торино е девети в класирането с 39 точки, а Ливорно е 17-и с 24, но след утрешните мачове може да се озове в зоната на изпадащите.