Драма в края лиши Амкар от място в топ 5

С два гола в последните минути Ростов се добра до равенство 3:3 срещу Амкар в първия мач от 22-ия кръг на Премиер лигата. Срещата на стадион "Олимп-2" се превърна в истинска драма. Гостите от Перм, за които титуляри бяха Георги Пеев и Благой Георгиев, вече се виждаха победители, но късни попадения на Артьом Дзюба и Виталий Дяков ги лишиха от трите точки. По този начин Амкар пропусна добра възможност поне временно да измести шампиона ЦСКА (Москва) от 5-ото място в класирането, а Ростов запази 8-ата си позиция в таблицата.

Захари Сираков се появи като резерва на мястото на Пеев през второто полувреме, а Петър Занев продължава да лекува травма. Мачът в Ростов на Дон вероятно ще се окаже полсден начело на Амкар за Станислав Черчесов, който има оферта да поеме Спартак (Москва).

Гостите поведоха с гол на Якуб Вавжиняк, който опъна мрежата, след като преди това Мартин Якубко му свали топката с глава. Отговорът на ростовчани не закъсня и Томофей Калачов изравни след хубав пас на Жано Ананидзе. Равенството се задържа само 10 минути, преди Амкар отново да поведе. И този път Якубко имаше основна заслъга за гола. Словашкият нападател намери новата звезда на тима от Перм Фегор Огуде и той разстреля Стипе Плетикоса - 1:2

В началото на второто полувреме комбинация между Максим Канунников и Александър Коломейцев завърши с трети гол за Амкар.  Това принуди наставникът на Ростов да пусне двама офанзивни футболисти в лицето на Георгий Габулов и Флоран Синама-Понгол. В 72-ата минута Вавжиняк получи втори жълт картон и беше изгонен.

С човек по-малко гостите се бранеха добре, но в 88-ата минута Дзюба намали на 2:3 след мощен удар и излезе начело в листата на стрелците. Развръзката настъпи в добавеното време, когато централният защитник Дяков вкара поредния си гол и спаси домакините от загуба.