Порто уби евромечтата на Наполи (видео)

Отборът на Порто уби мечтата на Наполи за триумф в Лига Европа. "Драконите" надхитриха своя съперник и стигнаха до равенство 2:2 в реванша на "Сан Паоло" в Неапол. Така след успеха с 1:0 на свой терен и с общ резултат 3:2, португалският тим продължава напред в турнира. Горан Пандев даде преднина на домакините в 21-ата минута, но Гилас в 69-ата възстанови равенството, а в 76-ата минута Куарешма обърна нещата в полза на гостите. В добавеното време неаполитанците изравниха чрез Дуван Сапата, но това далеч не бе достатъчно. В Наполи пък могат да се сърдят само на себе си за отпадането след като направиха куп пропуски в мача.

Наполи доминираше през цялото първо полувреме на мача. Домакините търсеха гола с всички сили и заредиха атака след атака, като с пропуски се отличиха Лоренцо Инсиние, Енрике и Гонсало Игуаин. В 21-ата минута усилията на небесносините дадоха резултат. След прекрасна атака Игуаин пусна хитър извеждащ пас за Горан Пандев в наказателното поле, а македонецът с техничен прехвърлящ удар оплете кълбото в мрежата - 1:0. Така бе заличана преднината на Порто от първия мач.

Наполи обаче продължи да атакува настървено и до края на полувремето имаше още няколко добри възможности. В 31-ата минута Дрийс Мертенс бе изведен на скорост, но вратарят Фабиано излезе и блокира удара му. След това в 38-ата минута страхотно центриране на Игауин намери Мертенс на стрелкова позиция, но от воле той не успя да затрудни стража на съперника. В 40-ата минута пък шанс се откри и пред Инсиние, който от воле стреля покрай вратата.

И второто полувреме започна с натиск на Наполи и в 51-ата минута Мертенс центрира за Инсиние, който от близо стреля с глава, вратаря спаси, а при добавката Горан Пандев не успя да отбележи в опразнената врата. След това и Гулам отправи опасен изстрел над вратата.

Порто създаде една от първите си голоиви възможности едва в 57-ата минута, но тя бе доста опасна. Карлос Едуардо стреля с глава на сантиметри от вратата. Две минути по-късно обаче Наполи имаше страхотен шанс да удвои прединната си като Игуаин бе изведен в пеналта, излъга защитник и стреля, но вратаря Фернандо спаси. След това в 67-ата минута и Мертенс отправи нов далечен изстрел преминал близо до гредата.

Порто обаче дебнеше своя шанс и нанесе своя удар. В 69-ата минута след страхотна атака Фернандо изведе Набил Гилас на стрелкова позиция и той със силен удар простреля Хосе Рейна - 1:1. В 72-ата минута пък Стивън Дефур се измъкна и стреля, но в гредата. В 76-ата минута обаче гостите окончателно решиха мача вкарвайки втори гол. Рикардо Куарешма бе оставен да финтира двама защитници в наказателното поле и със силен удар заби кълбото в мрежата за 1:2. В добавеното време на мача Наполи поне успя да се спаси от загубата с гол на Сапата за крайното 2:2.

Така Порто продължава напред в турнира и ще чака следващия си съперник на жребия в петък. Наполи пък остава да спасява сезона в Серия "А" и в турнира за Купата на Италия.

Наполи - Порто 2:2 (0:1)
1:0 Пандев (21)
1:1 Гилас (69)
1:2 Куарешма (76)
2:2 Сапата (92)