Рома надви Удинезе в голово шоу, Тоти се завърна с гол (видео)

Рома победи Удинезе с 3:2 в последната среща от 28-ия кръг на Серия А, която се превърна в истински голов спектакъл. Публиката на "Олимпико" определено остана доволна от откритата игра (домакините отправиха 19 удара към вратата, а гостите - 14), както и от завръщането на любимеца си Франческо Тоти в игра. Именно капитанът на "вълците", който пропусна последните четири мача поради контузия, откри в 22-ата минута.

Опитният ас се възползва от една отскочила топка след меле в наказателното поле на гостите и с плътен удар откри. В 29-ата минута Матия Дестро удвои след образцова контраатака на "вълците", след като беше изведен от Жервиньо пред вратата.
В ответната атака Удинезе имаше възможност да намали, но стражът на Рома Морган де Санктис отрази удара на капитана на гостите Антонио ди Натале.

Удинезе върна интригата в началото на второто полувреме, когато Джампиеро Пинци намали резултата, след като се възползва от грешка на Рома в средата на терена. Тоти загуби топката срещу Алан Маркес, който намери Пинци и той не сбърка.
Грешките в отбраната на Рома не спряха с това. В 54-ата минута Ди Натале беше близо до изравнително попадение, но вездесъщият Де Санктис отново отрази удара му.
След тези критични моменти футболистите на Рома се опитаха да вземат отново инициативата и да успокоят играта, за да спрат устрема на вдъхновените гости.
Тактиката даде резултат и Рома си върна аванса от два гола. В изненадващ голмайстор за "вълците" се превърна десния бек Василис Торосидис в 69-ата минута.
Попадението поуспокои играчите на Рома, които допуснаха нова грешка десет минути преди края, когато Душан Баста се разписа с удар отблизо и направи финалните минути интересни.

До нов гол обаче не се стигна, въпреки че и пред двете врати имаше интересни ситуации. В герой за римляните се превърна вратарят Де Санктис, който отчая нападателите на Удинезе и особено капитанът им Антонио ди Натале, който на два пъти не успя да го преодолее от чисти позиции.

Победата в този мач беше повече от задължителна за състава на Руди Гарсия, който се бори да удържи второто място в класирането, след като първата позиция до голяма степен е предопределена от Ювентус, който води с повече от 10 т. аванс.
В другия мач от кръга днес Наполи победи като гост Торино с 1:0 с късен гол на аржентинеца Гонсало Игуаин и временно се изравни с римляните на второто място в класирането. С успеха над Удинезе обаче римляните се откъснаха на 3 точки пред Наполи, а имат и мач по-малко.

Снимка: Getty Images