Ибра и ПСЖ не знаят пощада (видео)

Пари Сен Жермен възстанови преднината си на върха в класирането на френското първенство, след като се наложи с 2:0 като домакин на Сент Етиен в мач от 29-ия кръг. Столичани оглавяват подреждането с актив от 70 точки и водят с 8 пункта пред отбора на Монако, който се наложи с 3:2 в гостуването си на Лион по-рано снощи.

Златан Ибрахимович вкара и двата гола в мача, след като се разписа в началото и края на първото полувреме. Шведският нападател почти със сигурност ще спечели и приза за голмайстор на сезон 2013/2014 в Лига 1, след като наниза своето 25-о попадение в шампионата и вече води с цели 11 пред своя съотборник Единсон Кавани.

Гостите започнаха със самочувствие и бяха близо до гола, но Салваторе Сиригу спаси далечен изстрел на Франк Табану. ПСЖ отговори подобаващо и Ибрахимович откри резултата след чудесна работа на Блес Матюиди. Кавани, Йоан Кабай и Ибра пропуснаха да успокоят феновете на "Парк де Пренс" с втори гол, но и той не закъсня. Отбеляза го отново Ибрахимович, този път след подаване на Кавани малко преди почивката.

Сент Етиен не се предаде и след почивката няколко удара на Йоан Моло затрудниха Сиригу. В края на двубоя Ибра можеше да оформи своя хеттрик, но беше спрян от Стефан Руфие.

Загубата остави Сент Етиен на 4-о място с 48 точки.