Фиорентина се върна към победите (видео)

Фиорентина сложи край на серията си от 4 поредни мача без победа в Серия "А". Отборът на Винченцо Монтела не се затрудни с гостуващия Киево и спечели с 3:1, като по този начин направи генерална репетиция за реванша от осминафиналите в Лига Европа срещу Ювентус.

Хуан Куадрадо, Александро Матри и Марио Гомес се разписаха за "виолетовите", а Алберто Палоски беше точен за Киево. При 2:1 халфът на Фиорентина Давид Писаро пропусна дузпа.

Домакините взеха аванс още в 11-ата минута след пас на Писаро и красив завършващ удар на Куадрадо. Колумбийският национал беше сред най-добрите на терена и в края на полувремето асистира на матри, който покачи на 2:0. Гостите върнаха интригата в 62-ата минута, когато Палоски вкара осмия си гол за сезона, но силите им стигнаха дотук. Писаро пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Матео Рубин, а в 89-ата минута влезлият като резерва марио Гомес сложи точка на спора.При пас на Йосип Иличич обаче германският таран беше в положение на засада.

След днешното поражение Киево е на 16-о място. "Летящите магаренца" имат 24 точки.