Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Севиля разнищи Валядолид (видео)

Отборът на Севиля продължи успешната си серия в първенството на Испания и постигна четвърта поредна победа. Тимът от Андалусия разгроми с 4:1 гостуващия Валядолид и се реваншира пред феновете си за загубата от градския съперник Бетис в първия осминафинал от Лига Европа преди няколко дни. Два гола за севилци вкара Кевин Гамейро, а освен него се разписаха Иван Ракитич и Диого Фигейраш. Почетното попадение за Валядолид бе дело на Хави Гера.

Хърватският национал Ракитич откри резултата в 23-ата минута от дузпа, а в края на полувремето Гамейро покачи на 2:0. Бившият нападател на Пари Сен Жермен също се разписа от 11-метров наказателен удар след почивката и предреши крайния изход на двубоя.

В 74-ата минута десният бек Фигейраш вкара четвърти гол за Севиля, а малко след това Хави Гера оформи крайния резултат.

В таблицата Севиля е на 5-о място с 44 точки и има всички шансове отново да се класира за Лига Европа.