Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/

Черноморец разпиля Любимец

Тимът на Черноморец разгроми с 5:0 Любимец в среща от 27-ия кръг на "А" група. Бургазлии не срещнаха проблем срещу почти изпадналия съперник и повториха резултата от предишния мач между двата отбра на стадион "Лазур". Головете вкараха Милен Василев от дузпа (2'), автогол на Емил Аргиров (48'), Славчо Шоколаров (51'), Карлос Фонсека (60') и Милчо Ангелов (74').

С победата "акулите" имат 25 точки и продължават да изостават на 9 от Локомотив (София). Любимец е 12-и с 18 точки.

Още във 2-ата минута бургазлии откриха резултата от дузпа, реализирана от Василев. Емил Грозев направи нарушението срещу Фонсека и съдията Владимир Вълков показа точката.

В 30-ата минута отново Фонсека беше в центъра на събитията, след като получи пас между двама защитници и се устреми към вратата. Грозев като последен в защитата го повали и реферът го изгони с червен картон. В последните 15 минути от
първата част бургазлии имаха едва две голови положения, пропуснати от Ангелов и Крум Стоянов.

Футболист на гостите пострада много лошо в края на първата част. При стандартна ситуация на терена Георги Вълчев от гостите остана на земята. И двата отбора веднага заобиколиха играча и повикаха дежурната линейка.

В 48-ата минута след хубав пробив по фланга Жереми Манзоро центира успоредно на голлинията и Аргиров изпрати топката в собствената си мрежа - автогол и резултатът стана 2:0 за Черноморец. А само три минути по-късно Шоколаров на практика реши въпроса за крайния победител в мача, след като с хубав удар от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Радослав Рашков - 3:0 за Черноморец.

В 60-ата минута Фонсека бе изведен зад гърба на защитата на гостите и със силен удар в близкия ъгъл направи резултата 4:0 за Черноморец. В 74-ата минута Ангелов от близко разстояние след разбъркване в наказателното поле на гостите направи резултата 5:0 за Черноморец.