Отзивите на живо след волейболния мач на националите и дебюта на Бленджини

Атлетико Мадрид си върна на Еспаньол и не изпуска от поглед Реал (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид се поздрави с минимална, но ценна победа с 1:0 срещу Еспаньол в мач от 28-ия кръг на испанското първенство. Единственото попадение в двубоя на "Висенте Калдерон" отбеляза Диего Коща в 55-ата минута. За него това е гол №23 от началото на сезона в Ла Лига. Десет минути след паузата Диего Коща получи чудесен извеждащ пас от Давид Вийя и използва мощта си, за да се пребори за по-добра позиция с бранител на каталунския тим, озова се очи в очи с вратаря Кико Касийя и с отличен завършващ удар изпрати топката в мрежата.

С немалък принос за успеха бе и белгийският вратар Тибо Куртоа. Той направи някои чудесни спасявания, като едно от най-добрите бе при 0:0 през първото полувреме. През втората част младият вратар получи лош удар в лицето след сблъсък с противников футболист, но остана на терена до края.

Победата позволи на тима на Диего Симеоне да запази разликата от 3 точки, с която "дюшекчиите" изостават от лидера в класирането Реал Мадрид. Атлетико е втори с 67 точки, като има 4 точки аванс пред третия Барселона. Лионел Меси и компания приемат в неделя Осасуна. Еспаньол пък се намира в златната среда - на 10-а позиция с 36 точки.

Победата е още по-сладка за столичани, защото те си върнаха на "папагалчетата" за поражението си от тях с 0:1 по-рано през сезона.