Интер срази Верона и изпревари Фиорентина (видео)

Италианският гранд Интер победи с 2:0 като гост Верона в първата среща от 28-ия кръг на италианската Серия "А". Бразилският десен бек Джонатан се отличи с гол и асистенция за "черно-сините" от Милано. Той първо подаде на Родриго Паласио за първото попадение на Интер в 14-ата минута, а в 63-ата сам реализира втория гол за тима си.

Българският национален вратар Николай Михайлов не бе в групата на Верона за двубоя.

Интер започна силно и още в 6-ата минута партньорът на Паласио в атаката на гостите Мауро Икарди уцели напречната греда с глава, а минута след това отново Икарди застраши вратата на Верона, но до гол не се стигна.

В 14-ата минута "нерадзурите" поведоха с 1:0 в резултата. Родриго Паласио бе оставен съвсем сам от бранителите на Верона на метър-два пред опразнената врата и без проблеми насочи топката в мрежата след подаване на Джонатан отдясно. Паласио, който вчера подписа нов договор с Интер, вече има 13 попадения през сезона в Серия "А".

В 29-ата минута домакините имаха претенции, че Андреа Ранокия е извършил нарушение срещу Лука Тони в наказателното поле, но реферът Лука Банти не отсъди дузпа. В 33-ата минута колумбийскияj полузащитник на гостите Фреди Гуарин стреля от малък ъгъл, но Рафаел изби.

В 55-ата минута бразилският халф на Интер Ернанес уцели греда от фаул и резултатът остана непроменен. В 58-ата минута опасен шут от далечно разстояние на Фреди Гуарин профуча покрай вратата на Рафаел. В 61-ата минута пък аржентинската звезда на Верона Хуан Мануел Итурбе направи хубав пробив, но след това стреля неточно.

В 63-ата минута Интер вкара втори гол, като негов автор стана Джонатан. Бразилският десен бек нахлу в наказателното поле на домакините, отправи изстрел отблизо, Рафаел изби, но бранител на Верона се засуети и не успя да изчисти топката, което позволи на Джонатан да направи добавка и на практика да "подпечата" победата на "нерадзурите".

Все пак, футболистите на Андреа Мандорлини опитаха в минутите до края да променят резултата, но в 72-ата минута защитникът Вангелис Морас направи непростим пропуск, стреляйки в аут с глава от изключително изгодна позиция. В последните секунди словенският страж на Интер Самир Ханданович показа класа и играчите на Валтер Мадзари грабнаха трите точка без да допуснат гол във вратата си.

С тази победа Интер изпревари Фиорентина и поне временно се озова на четвърта позиция в класирането с 47 точки - 2 повече от "виолетовите". "Нерадзурите" обаче са на цели 8 точки от третия Наполи. Верона заема шесто място с 43 точки.