Невяна Владинова се класира за финала на обръч

Българката Невяна Владинова е на 10-о място след първите два уреда в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в унгарския град Дебрецен. Владинова има сбор от 32.950 точки след изпълненията на обръч и топка. На обръч тя получи осма оценка от 16.517 точки и се класира за финала.

На топка Владинова има девета оценка от 16.443 точки и малко не й достигна да стане финалистка. Втората българка Сара Стайкова е 12-а след първите два уреда с 32.100 точки след 14-а оценка на обръч от 15.967 точки и 11-а оценка на топка - 16.133 точки. Тя не се класира за финалите.

До момента начело е Катерина Галкина (Беларус) с 35.183 точки. Останалите два уреда - бухалки и лента са по-късно днес. В състезанието при жените участват 32 гимнастички.

В турнира при девойките също стартираха две българки. Боряна Калейн се класира на финала на обръч с девета оценка от 14,367 точки и е резерва на топка с 13.400 точки. Ася Иванова се нареди 29-та на топка с 12,700 точки и 12-та на обръч с 14,000 точки. Отборно при девойките след първите два уреда България е на шесто място с 54.467 точки, а начело е Русия с 62,233 точки.