Бетис обръсна Севиля в дербито (видео)

Бетис удари с 2:0 съгражданите си от Севиля в градското дерби от 1/8-финалите на Лига Европа, което се изигра при страхотна атмосфера на стадион "Рамон Санчес Писхуан". Попаденията за Бетис отбелязаха Лео Баптищао с глава след четвърт час игра и Салва Севийя 14 минути преди края на редовното време. Голът на Баптищао беше много ефектен. Той засече с плонж една центрирана от десния фланг топка, а вратарят на домакините не можеше да стори нищо, за да я спре.

Домакините имаха възможност да изравнят в средата на второто полувреме, но ударът на Кевин Гамейро с глава от близка дистанция мина над напречната греда. Малко след това севилци бяха наказани от Салва Севийя, който овладя топката пред наказателното поле, рязко смени посоката и с плътен удар по земя оформи крайния резултат.
Така Бетис направи гигантска крачка в посока на 1/4-финалите в Лига Европа и след седмица трябва само да затвърди доброто си представяне на домашната арена.

Севиля - Бетис 0:2
0:1 - Лео Баптищао (14)
0:2 - Салва Севиля (76)