Юве би Виола с шедьовър, предстои битката в Европа (видео)

Шампионът Ювентус направи поредна крачка към защита на титлата си, побеждавайки с 1:0 коравия състав на Фиорентина. Единствения гол в мача вкара външният халф на Старата госпожа Квадво Асамоа в 42-ата минута.

Двубоят започна с топла прегръдка край тъчлинията между двамата наставници Антонио Конте и Винченцо Монтела, които бяха съотборници в националния тим на Италия на Евро 2000. Като цяло мачът мина под диктовката на "бианконерите", които заслужиха успеха си. В края на първата част Асамоа финтира бранител на гостите отляво, а след това завъртя още двама около себе си и с удар в обратния ъгъл матира вратаря Нето.

След почивката футболистите на Самолетчето потърсиха изравняване и на няколко пъти бяха близо до него. В 80-ата минута резервата Ридер Матос се оказа на отлична позиция на 3-4 метра пред Буфон, но ударът му с глава се отби в напречната греда.

Победата приближава още повече Юве до титлата, а мачът днес бе репетиция на двата отбора за предстоящите битки помежду им в Лига Европа. Враждата между торинския гранд и Виола датира още от 1982 г.