Хунтелаар съсипа Хофе, Шалке настигна Леверкузен (видео)

С хеттрик на Клаас Ян Хунтелаар Шалке 04 разгроми с 4:0 гостуващия Хофенхайм и се върна към победите, след като в последните си два мача в Бундеслигата взе само точка. "Кралскосините" се изравниха с третия в таблицата Байер (Леверкузен) и увеличиха аванса си пред петия Волфсбург. Хофенхайм остава в средата на класирането.

Шалке изигра един от най-добрите си мачове за сезона, а отбраната на Хофенхайм буквално не знаеше къде се намира. Още в 6-ата минута Хунтелаар откри резултата след асистенция на Жоел Матип, а в средата на полувремето вката втори гол за домакините, този път след пас на Юлиан Дракслер. В 30-ата минута Себастиан Руди извърши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на Шалке, но Хунтелаар я пропусна и не можа да оформи хеттрика си още до почивката. Нападателят на тима от Гелзенкирхен реши да копне топката в стил "Паненка", но вратарят Коен Кастеелс се усети и спаси.

Домакините се забавляваха на терена и само гредата спаси Хофе от трети гол след удар с глава на Чинеду Обаси. Бившият футболист на Хофенхайм обаче се разписа в 55-ата минута, възползвайки се от подаване на Кевин-Принс Боатенг.

Оттук до края единствената интрига беше с колко гола ще спечели Шалке. В 79-ата минута Дракслер изведе Хунтелаар и той постигна своя хеттрик. По този начин холандският национал вкара за един мач три гола, след като през целия сезон до момента имаше общо четири.