Леверкузен измъкна щастлива точка от "96" (видео)

Гонещият място в Шампионската лига Байер (Леверкузен) записа пети пореден двубой без победа във всички турнири, след като завърши 1:1 при визитата си на Хановер 96 в среща от 24-ия кръг. Гонсало Кастро вкара за "аспирините" в 28-ата минута, но само пет минути по-късно Артьомс Рудневс изравни със забележителна тупалка. Гостите можеха и да загубят, тъй като още в 5-ата минута Шаболш Хущи изпусна дузпа за домакините, която Бернд Лено парира. В 45-ата минута пък гредата спаси Леверкузен след шут на Андре Хофман, а минута преди края Рудневс пропусна сам срещу стража.

Така отборът на Сами Хюпия беше застигнат от четвъртия Шалке 04, като и двата тима са с по 44 точки. При Хановер 96 пък положението е направо трагично - 2 точки от последните пет кръга, като долносаксонци са на 6 точки от изпадащите.

И двата отбора извършиха по една принудителна смяна още през първото полувреме. Йенс Хелегер напусна с травма за Байер, а контузия застигна Маме Бирам Диуф от редиците на "96". Любопитното е, че последният беше изнесен на носилка. След като Диуф получи лекарска помощ, той застана край тъчлинията и поиска да се връща в игра, без да знаеше, че на терена вече се беше появил негов заместник. Сенегалецът се ядоса на треньора си Тайфун Коркут и се прибра в съблекалнята.

Идната сряда на Леверкузен предстои протоколен реванш в Париж срещу Пари Сен Жермен от 1/8-финалите в Шампионската лига. Първият мач в Германия завърши 4:0 в полза на французите, което реши крайния изход от сблъсъка. След това пък "аспирините" ги очаква визита и в Мюнхен на Байерн.