ЦСКА-Демакс измъкна драматично 3:2 в Казанлък

Волейболният шампион на България при жените ЦСКА-Демакс завърши на 3-то място в редовния сезон, след като в мач от последния кръг на женското първенство на НВЛ надигра много трудно и драматично като гости Казанлък Волей с 3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:18, 16:14).

В решителния тайбрек "червените" стигнаха до мачбол при 14:9, но допуснаха домакините от Казанлък да изравнят. В крайна сметка ЦСКА измъкна гейма с 16:14 след блок-аут на Гергана Димитрова, а с това и победата с 3:2.

По този начин момичетата на Юлия Иванова изместиха Казанлък от 3-ото място в крайното класиране, като сториха това заради по-доброто си геймово съотношение, след като и двата тима имат по 33 точки след 11 победи и 7 загуби. Така в 1/4-финалните плейофи ЦСКА ще играе срещу 6-ия ЕПУ (Перник), а "розите" ще спорят с 5-ия Славия. Първите срещи са следващата сряда (12 март).