Ботев (Враца) не успя да си отмъсти на Верея

Ботев (Враца) не успя да си отмъсти на Верея, заради когото изпадна при аматьорите, и завърши 0:0 в домакински мач от 29-ия кръг на "Б” футболна група. Липсата на качества и футболни умения спряха врачани от така желаната от феновете победа срещу заралии, с които именно хора от агитката започнаха спорове далеч преди интригата за изпадащите от „Б” група да се разплете.

Пред около 100 зрители на стадион „Локомотив” в Мездра Ботев изнесе слаба продукция.

Първоначалният натиск на врачани беше охладен още в 10-ата мин. от истинска буря – порой и градушка се изляха над играчите и главният съдия Павлин Тютюнджиян беше принуден да ги прибере в съблекалните за 4-5 минути. След принудителната пауза гостите имаха 2-3 възможности за попадение, но Христо Митов спаси всичко и отчая нападателите на Верея. В 43-ата мин. пък врачани останаха с човек по-малко на терена, след като в рамките на 30-ина секунди Цветелин Тонев си изкара два жълти картона, което остави „Ботев” с 10 души на терена.

След почивката врачани бяха по-добрия тим, но липсата на шанс им попречи да вкарат в мрежата зад Денчев. В 47-ата мин. резервата Рангелов би леко във вратаря, който хвана топката. В 51-ата мин. Григор Георгиев от пряк свободен удар уцели напречната греда при опита си да прехвърли вратаря на гостите. В 84-ата мин. Альоша Илиев можеше да вкара с глава, но пред него Джунейт Али изби в корнер.
В последните минути на мача Иван Винков пропусна най-изгодното положение за гостите, като от 2 метра уцели Митов, а не мрежата зад гърба му.

Мачът със сигурност ще остане паметен за Иван Спасов, тъй като 16-годишният юноша на врачани дебютира при мъжете.

БОТЕВ: Митов, Спасов /54 Илиев/, Марчев, Альошев, Савич, Петров, Георгиев, Тонев, Димитров, Ботев /46 Рангелов/, Найденов.
ВЕРЕЯ: Данчев, Али, Ганев, Радев, Ботев, Боне, Илиев, Костов /85 Винков/, Евтимов /46 Баев/, Андерсон /61 Желев/.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Марчев, Георгиев, Тонев, Димитров /Б/; Ботев, Митев, Костов /В/. ЧЕРВЕН КАРТОН: Тонев /Ботев - 43-та мин./
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Павлин Тютюнджиян /Хасково/
СТАДИОН: „Локомотив” /Мездра/ - 100 зрители.