Берое все по-близо до сребърните медали (видео)

Отборът на Берое победи с 2:1 Ботев (Пловдив) в мач от предпоследния кръг на "А" група. Лазар Марин (54') изведе гостите напред, но два гола на Жуниор Мапуку (55', 60') донесоха успеха на старозагорци. Те натрупаха 54 точки и продължават да делят второто място с Литекс. В последния двубой от сезона футболистите на Петър Хубчев гостуват на шампиона Лудогорец, а ловчанлии имат визита на ЦСКА.

През първата част двата тима не задоволиха с представянето си. Единственото положение бе в 13-ата минута, когато домакините бяха близо до първи гол в срещата, но Мапуку не успя да се възползва от отлично извеждащо подаване на Салим Керкар и стреля много неточно. В 40-ата минута страничният рефер маркира спорна засада на Георги Андонов, който вече се бе озовал очи в очи с Михаил Иванов.

Доста по-интересно стана след почивката. В 54-ата минута "канарчетата" поведоха в резултата. Цветелин Чунчуков се пребори за топката след центриране на Иван Цветков от корнер, върна я към малкото наказателно поле, където Марин бе непокрит и с лекота се разписа.

Футболистите на Берое реагираха мигновено и в следващата атака Иво Иванов изведе с дълъг пас Мапуку, който пусна кълбото покрай Иванов за 1:1. Пет минути по-късно Веселин Пенев проби отляво и подаде в наказателното поле, където отново Мапуку се бе пласирал най-добре и от няколко метра даде преднина на домакините.

До края на мача "жълто-черните" натиснаха, за да направят опит да се спасят от загуба. Най-близо до гол те бяха в 88-ата минута, когато Божидар Васев засече центриране от дясното крило, но от около метър стреля над гредата.