Голдън Стейт поведе във финала на Западната конференция (видео)

Отборът на Голдън Стейт Уориърс поведе с 1:0 победи във финала на Западната конференция в Националната Баскетболна Асоциация, след като тази нощ се наложи при домакинството си на Хюстън Рокетс със 110:106.

Стеф Къри беше най-резултатен за победителите – 34 точки, Шон Ливингстън и Клей Томпсън добавиха съответно по18 и 15 точки, а Дръмънд Грийн приключи с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 12 борби.

Джеймс Хардън се отличи с 28 точки, 11 борби и 9 асистенции за „Ракетите”, а Тревър Ариза и Джош Смит вкараха съответно по 20 и 17 точки.

Двубоят започна добре за гостите от Хюстън, които поведоха с 9:2, но след това Томпсън вкара седем безответни точки и възстанови равенството. Последваха равностойни минути, след което отново баскетболистите на Рокетс поеха инициативата и се откъснаха с 31:24 след първата четвърт.

До средата на втората част „Ракетите” се добраха и до най-голяата разлика в мача – 51:37 благодарение на Смит, Брюъри Хардън, но оттък до края на първото полувреме Голдън Стейт буквално прегази съперника си и след серия от 21:4, домакините стигнаха до пълен обрат – 58:55 на почивката.

През второто полувреме Хюстън опита всичко, за да си върне лидерството, но съперникът отговори с добре организирана защита. Равенството бе възстановявано на два пъти, веднъж през третата четвърт и веднъж при 5:28 минути до финалната сирена, но като цяло Голдън Стейт контролираше събитията на терена, а в самия край Къри вкара два фала и подпечата победата на Уориърс – 110:106.