Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Синът на Зидан класира Франция на финала

Отборът на Франция е първият финалист на Европейското първенство за юноши до 17 години, което се провежда в България. На стадиона в Бургас "петлите" отстраниха Белгия след дузпи, като в редовното време двата тима завършиха 1:1. При наказателните удари двата отбора демонстрираха много слабо изпълнение, но все пак французите успяха да вкарат два пъти, докато съперникът само веднъж. Синът на легендата Зинедин Зидан, който е вратар на, Франция спаси три дузпи и така на практика класира тима си за финала.

Резултатът бе открит от голмайстора на турнира Одсон Едуард. Нападателят на Пари Сен Жермен се разиса от пряк-свободен удар в 23-ата минута, което бе петото му попадение от началото на турнира. Малко по-късно Едуард пропусна да удвои, след като изпусна дузпа, отсъдена за фаул срещу Рене Аделаид.

В началото на втората част белгийците изравниха. При едно центриране от корнер Зидан излезе неразчетено и Рубин Сейерс изравни с глава. До края на мача Франция можеше да стигне до победата, но вратарят на белгийците Йенс Тункенс спаси няколко отлични положения.

При изпълнението на дузпите двата тима се представиха много слабо и пропуснаха седем от десетте изпълнения. Синът на Зиденин Зидан спаси три удара на съперника, а веднъж и гредата помогна на "петлите". Лука също се нагърби да бие наказателен удар, но изпълнението му в стил "Паненка" срещна гредата. Все пак Франция успя да вкара на два пъти чрез Пеликан и Едуард и така се класира на финала с общ резултат 2:1 при дузпите. "Петлите" очакват на финала победителя от другия полуфинал - Германия срещу Русия.

БЕЛГИЯ - ФРАНЦИЯ 1:1
0:1 Едуард (23)
1:1 Сейерс (52)