Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Русия ще защитава титлата срещу Канада

Русия разгроми САЩ с 4:0 (0:0, 0:0, 4:0) в полуфинал на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Чехия и ще спори за титлата с Канада.

По-рано днес канадците се справиха с 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) с домакините. Защитаващите титлата си руснаци стигнаха до успеха благодарение на головете на Сергей Мозякин (48-а минута), Александър Овечкин (51), Вадим Шипачьов (56) и Евгений Малкин (59).

Изненадващо билети за мача можеха да се намерят и точно преди срещата, а най-горните редове на трибуните останаха празни. Но макар и първите две третини да бяха без голове и в двете врати, играта беше интересна и нямаше да бъде пресилено, ако резултатът беше например 3:3.

Американците взеха инициативата в края на вторите 20 минути, когато вратарят Сергей Бобровски спаси няколко опасни ситуации. Но силното начало на руснаците в последната част им донесе успех и два гола в рамките на по-малко от три минути решиха мача. Най-напред Сергей Мозякин откри с 6-ия си гол в турнира след асистенция на вратаря Бобровски, а след него и Овечкин се разписа за 2:0 в първата си среща на Световното първенство. Вадим Шипачьов направи 3:0, а Малкин на празна врата 1:25 минути преди последната сирена оформи крайния резултат.

Така в неделя САЩ и Чехия ще спорят за 3-ото място, а вечерта Русия и Канада ще определят новия световен шампион. Това са и двете най-успешни нации в този спорт. Руснаците са били първи 27-и пъти (включително и като СССР), а Канада е с 24 златни медала. В неделя те ще се изправят в първи финал от шест години насам.