Канада и САЩ се класираха за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед

Канада се класира за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед, побеждавайки в четвъртфинален мач Беларус с 9:0 /4:0, 2:0, 3:0/. Канадците доминираха в мача /50 удара срещу 24/, а най-добър бе безспорно Тайлър Сукин, отбелязал три гола във вратата на Беларус. Останалите голмайстори за Канада бяха Райън О'Рейли - 2 гола, Тайлър Енис, Джейсън Спеца и Брент
Бърнс.

В първия четвъртфинален мач, игран в Острава, отборът на САЩ победи Швейцария с 3:1 /0:1,2:0 и 1:0/ с голове на Бен Смит, Чарли Койл и Джек Гардинър. Голмайстор за Швейцария бе Роман Йози.

Четвъртфинални срещи на световното първенство по хокей на лед:

В Прага:
Канада - Беларус - 9:0 /4:0, 2:0, 3:0/

Канада ще играе на полуфиналите с победителя от четвъртфиналния мач Финландия - Чехия.

В Острава:
САЩ - Швейцария - 3:1 /0:1, 2:0, 1:0/

САЩ ще играе на полуфиналите с победителя от четвъртфиналния мач Швеция - Русия.