Тулуза с безценен обрат за две минути срещу Лил

Отборът на Тулуза грабна много важна победа в борбата си за оставане в Лига 1. "Виолетовите" взеха три точки при домакинството си на Лил в мач от 36-ия кръг на френския шампионат, след като до 81-ата минута губеха с 1:2. С два гола за две минути, дело на Оскар Трехо и Мартин Брайтуайт, Тулуза взе безценна победа. Преди това тимът на Доминик Арибаж бе открил резултата, но с попадения на Нолан Ру и Софиан Буфал "кучетата" стигнаха до водачество. С успеха си днес Тулуза събра 42 точки в класирането и вече е на пет от опасната зона. Лил пък остава в средата на таблицата с 53.

В опасната зона пък остава Евиан Тонон-Гайяр, който допусна загуба с 2:3 от Реймс, след като водеше с 2:1. Така Тимът от Горна Савоя е 37 точки и се нуждае най-малко от победа и равенство в последните си два мача - домакинство на Сент Етиен и гостуване на Каен, ако иска да се надява на спасение. Реймс пък е първият неизпадащ с 41 точки.

Бордо продължава борбата си за еворучастие, след като победи с 2:1 Нант. "Канарчетата" откриха от дузпа чрез Жордан Верету, но с два гола Диего Ролан донесе успеха на жирондицните. Бордо е на шеста позиция с 59 точки, което ще отреди на тима участие в Лига Европа, ако Пари Сен Жермен вземе Купата на Франция. Нант пък е на 12-о място с 44 точки и без амбиции в последните два кръга на надпреварата.

Бастия шокира Рен с 1:0 като гост, въпреки че цяло второ полувреме игра с човек по-малко заради червения картон на Франсоа Камано. В средата на втората част Пол-Жорж Нтеп пропусна дузпа за домакините, а в 78-ата минута Гаел Даник донесе изненадващата победа на корсиканците.