Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Очаквайте в 18:00: Специално студио на Sportal.bg преди церемонията "Футболист на годината 2025"

Нека Евро 2015 започне сега!

Нека Евро 2015 започне сега!

Европейското първенство по футбол за юноши до 17 г., на което България е домакин, стартира днес едновременно в Бургас, Сливен и Стара Загора. Това е най-престижният футболен форум, на който страната ни е домакин от повече от половин век насам. За последно България е организирала европейското за юноши до 18 г. през 1959 г. , което печелим след победа над Италия на финала.

Амбициите на селекционера Александър Димитров не са по-малки, въпреки изключително трудната група Б, в която попаднаха "лъвчетата", където са заедно с отборите на Хърватия, Испания и Австрия. В първия си мач днес нашите играят с Хърватия от 19 ч. в Стара Загора, като преди това на стадиона ще се проведе официалното откриване на европейското.

В ложите на стадиона ще заемат местата си премиерът Бойко Борисов, спортният министър Красен Кралев, кметът на Стара Загора Живко Тодоров и специалният посланик на шампионата Стилиян Петров.

Очаква се пълен стадион, а организаторите са пуснали билети на символична цена от 2 лв. Реалистичната цел пред българския тим е място в топ 6, което да осигури визи за световното. В първенството участват 16 отбора, разделени в 4 групи. Утре ще се изиграят срещите от Групи С (Гърция - Русия и Шотландия - Франция) и D (Ейре - Холандия и Италия - Англия). Шампионатът ще продължи до 22 май, а срещите ще бъдат предавани по Евроспорт и БНТ HD.

 
Мачовете днес:


15 ч. Испания - Австрия (Бургас) Група А
16 ч. Чехия - Словения (Сливен) Група B
19 ч. България - Хърватия (Стара Загора) Група А
19 ч. Белгия - Германия (Бургас) Група B

Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички