Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

ЦСКА спечели шампионската титла за юноши старша след драматично 3:2 над Левски

Младите волейболисти на ЦСКА спечелиха шампионската титла на България за юноши старша възраст за сезон 2014/2015 година. На финала на държавното първенство, което се проведе в Тетевен, "червените", водени от треньора Димитър Димитров, победиха "вечния" съперник Левски Боол след петгеймова битка с 3:2 (25:22, 21:25, 12:25, 25:23, 15:13) в изключително оспорван мач, в който борбата продължи повече от два часа. Мачът за титлата бе достоен завършек на първенството, като двата тима се бореха мъжки до самият край.

Тимът на Левски поведе с 2:1, като в третата част "сините" разгромиха армейците с 25:12, но не успяха да затворят мача в четвъртия гейм. "Червените" успяха да се вдигнат и да се върнат в играта, като се наложиха в четвъртата част с 25:23 и докараха мача до тайбрек. В петата решителна част драмата бе пълна, като играта бе равностойна. В решителните минути, обаче, армейците устояха по-добре на напрежението, като затвориха гейма с 15:13, а с това спечелиха и мача с 3:2.

Така ЦСКА триумфира на върха в България при юношите старша възраст за втора поредна година, след като през сезон 2013/2014 година спечели титлата отново след петгеймова битка с Пирин с 3:2. Отборът на Левски Боол пък е на второ място и остава със сребърните медали. В спора за трето място в крайното класиране тимът на Марек Юнион Ивкони (Дупница) победи Виктория Волей (Пловдив) също с 3:2 (15:25, 25:21, 16:25, 26:24, 15:7) след оспорвана борба. Така волейболистите от Дупница завършват с бронзовите отличия, а пловдивчани остават на четвърта позиция.