Лацио се препъна в Аталанта и отстъпи второто място на Рома (видео)

Отборите на Аталанта и Лацио не се победиха в мача помежду си от 34-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата в Бергамо завърши 1:1, като домакините поведоха в резултата с гол на Джузепе Биава (49), а Марко Пароло изравни за "орлите" с красив гол в 77-ата минута. По този начин Лацио отстъпи второто място в класирането на градския си съперник Рома. "Вълците" са с 64, а "орлите" събраха 63 и са трети 4 кръга преди края на шампионата. Воденият от бившия наставник на Лацио Едоардо Рея тим на Аталанта заема 17-а позиция с 33 точки и към момента има 9 точки авнас пред намиращите се в зоната на изпадащите Каляри и Чезена.

И двата тима имаха своите шансове за гол през първото полувреме. В шестата минута Лацио бе много близо до това да поведе в резлутата, но Балде Кейта нямаше късмет и уцели десния страничен стълб на вратата на Марко Спортиело с хубав фалцов удар. Последваха минути, в които футболистите на Аталанта сътвориха добри атаки към вратата на "орлите", но до гол не се стигна. В 33-ата минута пък Кейта имаше прекрасна възможност за гол. От непосредствена близост обаче той не успя да преодолее Спортиело, който реагира блестящо и изби в ъглов удар. В 43-ата минута пък домакините можеха да излязат напред в резултата, но вратарят на столичани Федерико Маркети с блестящо спасяване не позволи това да се случи.

Три минути след началото на второто полувреме Гомес уцели греда с бомбен шут, а Маркети леко закачи топката и се стигна до ъглов удар. След неговото изпълнение бившият защитник на Лацио Джузепе Биава заби топката във вратата на "орлите" с глава и даде аванс на Аталанта в резултата - 1:0.

В 59-ата минута халфът на Аталанта Лука Чигарини излизаше очив очи с Маркети, но се контузи и отправи твърде слаб удар. Секунди по-късно пък Балде направи сериозен пропуск за Лацио, след като бе изведен зад отбраната на домакините, но опитът му да преодолее Спортиело с лек и техничен удар бе неуспешен. В 72-ата минута Антонио Кандрева не се възползва от пас на Фелипе Андерсон и стреля неточно от нелоша позиция.

В 77-ата минута Лацио се добра до изравнителен гол. При това какъв! След центриране от ъглов удар халфът Марко Пароло с фантастичен акробатичен удар изпрати топката във вратата на безпомощния Спортиело.

В заключителните минути и двата тима имаха шансове за победен гол, като особено настоятелни бяха гостите от Рим. Играчите на Стефано Пиоли търсеха пълен обрат в резултата, но не съумяха да го постигнат, а с това и да си върнат второто място в подреждането.