Лион измести ПСЖ от върха в Лига 1

Лион е новият временен лидер във френската Лига 1, след като победи с 4:2 като гост опашкаря Реймс в двубой от 34-ия кръг. Така Лион събра 68 точки, колкото има и шампионът Пари Сен Жермен, но е с по-лоша голова разлика. Столичани могат да си върнат първото място още във вторник, когато играят с Метц в отложен мач.

Двубоят започна отлично за гостите, които в рамките на шест минути вече водеха с 2:0. Корентин Толисо откри във втората минута, а Александър Лаказет удвои в шестата с 26-ия си гол в първенството и стана най-добрият реализатор в историята на Лион за един сезон.

Домакините намалиха в 13-ата минута, когато далечен шут на Алексис Пеже рикошира в защитник и заблуди стража на Лион

Всякакви надежди за обрат приключиха в 20-ата минута, когато Клинтон Нжие направи 3:1 с красив удар от въздуха.

Двата тима си размениха по един гол в заключителните минути, за да оформят крайното 4:2 в полза на новия временен лидер. Първо в 90-ата минута Микаел Такалфред от Реймс си вкара автогол, но секунди по-късно Гаетан Шарбоние оформи поражението с 2:4.