Талант поведе резервите на Левски, които засилиха Марек към "Б" група (видео+галерия)

Отборът на Левски стигна до 13-ата си победа в първенството след 3:1 срещу Марек в мач от 27-ия кръг на "А" група от Втората шестица. Двубоят се игра пред рекордно малко публика в историята на тези два тима на "Бончук". В титулярния състав на Левски след почти едногодишно отсъствие се завърна Борислав Цонев, който се превърна в играч на мача. Младокът първо асистира на Лукаш Гикиевич за 0:1 в 28-ата минута, след което бе в основата на втория гол на Луис Педро в 63-ата минута за 1:2, а по-късно сам оформи крайния резултат от дузпа в 83-ата минута. Резервата Димитър Димитров в 45-ата минута бе възстановил равенството в двубоя със своя първи гол за сезона.

Старши треньорът на гостите Стойчо Стоев остави почти всички титуляри на пейката, като само Роман Прохазка и Аймен Белаид запомнаха мача. Следващата седмица е реваншът от полуфиналите за Купата на България срещу Лудогорец и затова останалите играчи получиха почивка преди мача на сезона. Четирима юноши на клуба започнаха от първата минута - Борислав Цонев и Радослав Цонев, които от 11 май 2014 година не започваха срещата титуляри заедно, както Мики Орачев и Владислав Мисяк, а през втората част и голмайстор номер едно на дублиращия тим Илия Димитров се появи в игра.

Двубоят започна на бавни обороти и голови положения липсваха.

Марек - Левски 1:2 В 26-ата минута Радослав Цонев центрира от фаул, Гикиевич не успя да отиграе добре, но топката стигна до Луис Педро. Ударът на холандеца от няколко метра обаче беше спасен от вратаря. После реферът даде несъществуваща засада и прекрати опасността, като в същия момент Велев прати топката в мрежата.

Все пак, Лукаш Гикиевич в 28-ата минута даде преднина на столичани със своя трети гол за клуба и втори в първенството. Нападателят бе точен с глава, след като се откъсна от Мартин Кавдански и засече отлично центриране на Борислав Цонев.

Домакините трябваше да направят две принудителни смени в следващите минути. Първо Илия Гаров, а след това и Еньо Кръстовчев бяха сменени от Мартин Димитров и Димитър Димитров.

Последният възстанови равенството във втората минута на продължението, когато защитата на Левски проспа центриране от ъглов удар. Първо играч на Марек игра с глава, топката попадна на метър от вратата в краката на Милен Лахчев, който подаде на Димитров и "деветката" прати кълбото в мрежата, въпреки че на голлинията имаше трима играчи на гостите.

Марек - Левски 1:2 В 53-ата минута след хубав пробив на Мики Орачев и отлично центриране Гикиевич с глава нацели горната греда на Емил Михайлов.

Десет минути по-късно Луис Педро отново даде преднина за гостите. Боби Цонев проби и при опит на Лахчев да изчисти топката, тя попадна в холандеца, който технично я насочи в далечния ъгъл на Михайлов за 1:2. Голът бе негов трети за този сезон в първия му мач като титуляр за 2015 година.

Марек - Левски 1:2 В 83-ата минута Борислав Цонев също се разписа. Младокът бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Гикиевич. Полякът взе топката да изпълни удара от бялата точка, но Стойчо Стоев категорично заяви това да бъде Борислав Цонев, за да трупа самочувствие. Това не се хареса на "синята деветка", който дори не поздрави юношата на "сините" след гола му, ами тръгна директно към центъра. Попадението пък е второ за Цонев в "А" група, като интересното е, че и двата гола ги вкара през последните три седмици, въпреки че дебютира в шампионата през 2011 година.

До края на срещата Пламен Илиев трябваше да се намесва един път, а гостите пропуснаха да вкарат четвърти гол.

Марек - Левски 1:2 Така Левски си върна преднината от три точки пред Черно море и вече има актив от 44 точки, като е лидер във втората шестица. Домакините пък след своята трета поредна и общо 18-ата загуба останаха в зоната на изпадащите със 17 точки, като изостават на шест точки от Локомотив (Пловдив).