Президентът на ПСЖ: Ние взехме клуба преди четири години, а Барса е на 101

Въпреки загубата от Барселона с 0:2 и елиминирането на четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол президентът на Пари Сен Жермен Насер Ал Хелаифи оценява сезона на парижани положително.

"Барселона заслужено се класира за следващия кръг. Първият гол подейства психологически на отбора, който получи и втори. През второто полувреме изглеждахме по-добре от съперника, но това се оказа недостатъчно, за да победим и да се класираме. Трудно е да играеш срещу Барса, когато четирима твои играчи получават контузии в първия мач. Но това не е оправдание. Те имат един от най-добрите отбори в света, ако не и най-добрия. Ние купихме ПСЖ преди четири години, а Барселона съществува вече 101 години. С това се обяснява и разликата между двата отбора, която видяхме днес. Но това няма да ни попречи да движим напред нашия проект. Мотивация има. През този сезон имаме немалко постижения. Надявам се да станем за трети път шампиони на Франция".